Денеска ГОБ „8-ми Септември“ без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат корисниците:

во периодот од 09:30 до 13:30 часот, Градска болница 8-ми Септември ( општина Карпош )

– во период од 09:00 до 12:00 часот дел од корисниците на ул.Љупчо Зафиров Орлов. (општина Центар)

– во период 09:00 до 14:00 часот дел од корисниците од ул. 4 во Ново Село. (општина Ѓорче Петров)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.