Дете физички нападнато во училиште во Скопје

На 18.12.2023 во 18:30 часот во СВР Скопје, В.С.(47) од Скопје пријавил дека во основно училиште на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходна расправија, неговиот малолетен син бил физички нападнат од негов соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.