Две лица приведени поради поседување на марихуана

16

Две лица на возраст од 19 и 22 години се приведени на Бит Пазар откако полицијата кај нив пронашла марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Како што се наведува во полицискиот изештај:

На 15.09.2019 во 03.30 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го привеле Б.М.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 16.09.2019 во 01.30 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода А.Ц.(19) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.