Двегодишно дете падна од тераса во Будва – лекарите се борат за неговиот живот

Двегодишно дете падна од третиот кат на зграда во Будва, пренесува Приморске новине.

Како што дознава овој медиум, детето се качило на стол и паднало преку оградата од балконот на бетонска основа.

Како што му беше кажано на Приморске новине, детето е пренесено во болница во сериозно лоша здравствена состојба.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.