Експлозија предизвика пожар во локал во Капиштец

Денеска (05.10.2023) во 02.15 часот во Полициската станица Центар од страна на чувар во угостителски објект на улицата „Народен фронт“ било пријавено дека околу 01.50 часот во објектот слушнал експлозија, по што настанал пожар, со кој бил зафатен инвентарот на објектот, информира МВР.

Екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје го изгаснала пожарот, а повредени лица нема.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.