ФОТО I Товарен воз удри во цистерна

Железничка несреќа се случила рано утринава во 2 часот во Хрватска.

Товарен воз кој сообраќал на релација Ријека-Моравица, удрил во група паркирани вагони.

Повредени во несреќата нема, а железничкиот сообраќај меѓу Ријека и Загреб е во прекин во двата правци.