Германци приведени во Сарај, пронајдена е марихуана кај нив

На 27.12.2023 во 22:00 часот на подрачјето на Сарај,  полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и Полициското одделение Сарај ги лишиле од слобода Б.А.(20), Б.А.(23), двајцата од Германија и И.Ч.(21) од с.Рашче, скопско, затоа што кај нив била  пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.