Исчезна 18-годишно момче од Скопје

312

На 06.07.2019 околу 00.45 часот во Полициската станица Гази Баба, воспитувач во домот „Ранка Милановиќ“ пријавил дека од установата се оддалечил штитеникот М.А.(18), кој претходно повеќе пати се оддалечувал и бил враќан од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.