Кој и зошто го запечатил гробот на Исус Христос?

130

Тетовската полиција синоќа приведе дилер на хероин, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„На 02.05.2021 во 01.10 часот од страна на полициски службеници од ПС Тетово на ул.113 во Тетово приведен е Г.Х. (34) од Тетово, кај кого е пронајден хероин“, се наведува во соопштението на МВР.

По документирање на случајот, против Г.Х. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.