Линдзи Лохан обвинета за кражба на телефонска апликација

132

Проблематичната актерка Линдзи Лохан не може да се ослободи од лошиот публиците и судските обвиненија.

Во јавноста излезе уште едно обвинение за неа, овојпат поради наводна кражба на телефонска апликација.

Имено актерката заедно со еден свој пријател основала апликација „виртуелен гардеробер“ по пат на која може да се купува гардероба по желба.

Сега актерката со нов партнер сака да ја преименува апликацијата и да преземе комплетна контрола над неа, што не му се допаднало на нејзиниот пријател кој покренал тужба против неа.

Првото рочиште е закажано во септември.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.