Млад скопјанец повреден во парк во Драчево

На 31.03.2024 околу 22.35 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека во парк на подрачјето на Драчево неколку лица физички го нападнале Л.А.(19) од Скопје, при што едно од нив со остар предмет му нанело повреда на раката.

На местото бил пронајден остриот предмет, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.