Полицаец нападнат од две лица, едното од нив имало нож

На 26.05.2023 во 08:20 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.А.(20) и И.Ј.(22) двајцата од с.Љуботен-скопско поради тоа што физички нападнале полициски службеник кој извршувал службени дејствија, а кај И.Ј. бил пронајден и нож.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.