Прегазено дете во Штип

На 02.01.2021 во 18.00 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Косовска“ патничко возило „опел омега“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.М.(22) од Штип, удрило во малолетен пешак од Штип, информира МВР.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.