Пријавено исчезнување на млада скопјанка

Во средата претпладнето околу 10 часот во Полициската станица Чаир, 51-годишниот Г.Љ. од Скопје пријавил дека од заедничкиот дом во непознат правец се оддалечила неговата ќерка А.Љ. на 22 години.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.