Приведен криминалец баран со потерница

На 24.05.2024 во 20.35 часот полициски службеници од Полициското одделение Галате во гостиварски Сенокос го привеле Б.А.(45) од истото село, кој би баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна од три години.

Б.А. е спроведен во КПУ- Идризово во Скопје.