Приведена 29 годишна австралијанка на аеродромот во Скопје, останала повеќе од дозволеното

75

На 20.06.2021 во 02.00 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром“-Скопје од полициски службеници е приведена Н.Д.(29) од Австралија, бидејќи по извршена пасошка контрола и проверка во службените евиденции било констатирано дека го има пречекорено дозволениот туристички престој во Република Северна Македонија. Лицето е предадено на полициски службеници од Одделението за странци и реадмисија – Скопје за понатамошна постапка, соопштија од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.