Силен земјотрес регистриран на новозеландските острови Кермадек

Земјотрес со интензитет од 6,8 степени според Рихтеровата скала регистриран е на новозеландските острови Кермадек.

Епицентарот на земјотресот бил на 80 километри длабочина.

Островите Кермадек се ненаселени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.