Сончево со температура до 30 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Минималната температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а максималната од 23 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Температурата ќе биде од 13 до 28 степени.

И утре ќе се задржи стабилно и топло време. Во среда попладне повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и со поинтензивни процеси.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.