Христијан Мицкоски

Пронајдени се 208 резултати на тема „Христијан Мицкоски“
Македонија

Делото на свети Климент Охридски е вградено во секоја буква што ќе ја напишеме и во секој збор што ќе го изговориме

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод големиот христијански...
Македонија

Мицкоски: Заев на локалните избори ветуваше чист воздух, а една година подоцна нема почист, туку драстично загаден воздух

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус и видео од ветувањата на Зоран Заев пред локалните...