Три клуба заинтересирани за Миротиќ

Црногорскиот кошаркар Никола Миротиќ беше блиску до потпис со Партизан, но поради закани реши да не се пресели во Србија, туку кариерата ќе ја продолжи на друго место.

За потписот на Миротиќ се заинтересирани три клуба, Панатинаикос, Монако и Олимпија Милано, кои во следниот период ќе преговараат со искусниот окшаркар.

Барселона претходно му го прекина договорот на Миротиќ, кој ќе добие 16,9 милиони евра како отштета.