Ученици нападнати во Чаир

На 08.02.2024 во 18:24 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на подрачјето на Чаир во Скопје, во училишниот двор на средно училиште, четворица малолетни ученици биле физички нападнати.

Според пријавата, тие биле нападнати од неколку лица, помеѓу кои и еден соученик од истото училиште.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.