Вангеловски нов претседател на Врховен, Рибарев в.д. претседател на Кривичниот суд

За нов в.д. претседател на Основниот суд Скопје 1 Скопје е назначен врховниот судија Стојанче Рибарев.

На денешната седница на Судскиот совет прво беше констатирана оставката на в.д. претседателката на Кривичниот суд, Татјана Михајлова.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.