(ВИДЕО) Златибор под вода

На Златибор претходните два дена врнеше силен летен дожд, а обилните врнежи кои го зафатија местото вчера предизвкаа излевање на езерото на оваа планина,пишува телеграф.рс.

Дождот бил проследен и со грмежи. Метеоролозите најавуваат слично време и до крајот на неделата со постепено разведрување за викендот.