Загина тракторист во Матејче

76

Б.И.(56) од с.Матејче, управувајќи трактор „урсус“, без регистарски ознаки, на локалниот пат во селото удрил во ѕид и се превртел.

Б.И. бил пренесен во Ургентен центар Куманово, каде од лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.