Земјотрес од 6,6 степени по Рихтер ја погоди Куба

15

Силен земјотрес со јачина од 6,6 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Куба.

Епицентарот на земјотресот беше на 48 километри југоисточно од регионот Баракоа, на длабочина од два километра. Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.