Жена загина во сообраќајка кај Куманово

81

Седумдесет и петгодишна жителка на кумановското село Арбанашко загина во сообраќајна несреќа што денеска попладне се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе, информираше полиција.

Соред информациите, несреќата се случила во 16,10 часот во близина на бензинската пумпа „Роси петрол“ кога возач на автомобил „голф“, 31-годишниот Д.Т. удрил во С.Т. која одела пеш по патот.

Поради тешките повреди здобиени од силниот удар жената починала. Екипа на кумановската полиција направила увид на местото на сообраќајката.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.