Жена нападната од сопругот во семејниот дом

На 08.05.2024 во 18:35 часот во СВР Скопје, 30-годишна жена пријавила дека во семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар била физички нападната од нејзиниот сопруг О.Ѓ.(38) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.