понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Погребан убиениот матурант од Ѓорче Петров

pogreb-na-angel

Последни вести

Во присуство на роднините, пијатели и другарите, Ангел Петковски денеска напладне беше погреба на гробиштата во Ѓорче Петров. На погребната церемонија присуствуваа стотина негови сограѓани, роднини, пријатели и соученици.

Тој беше убиен во понеделникот пред Очната клиника во Ѓорче Петров откако се обидел да го спрчи Н.Е. од скопското село Грчец да му го украде велосипедот.

Убиецот кусо време по злосторството што го стори беше уапсен и се наоѓа во притвор.

pogreb-na-angel1

ФОТО: Телеграф и Фокус

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести