петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Александар Вучиќ: Ќе воведам данок за политичари

vucic

Поврзани вести

Идниот премер на Србија, Александар Вучиќ за печатеното издание на Блиц изјави дека новата влада ќе воведе дополнително оданочување на највисоките државни функционери, од претседател на Републиката, преку министри до народни избраници.

„Не може на ниту еден државен функционер, од платата да му се одземе помалку отколку на наставник или лекар, “ вели Вучиќ за печатеното издание на Блиц.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести