среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Атман и Душебаев во идеалниот тим

atman-615x395

Поврзани вести

Најдобрите македонски ракометни клубови Вардар и Металург имаат по еден свој претставник во идеалниот тим од седум ракометари што го одбра ЕХФ, по реванш од осминафиналето во Лигата на шампионите. Павел Атман кој постигна девет гола против Колдинг го претставува Металург, додека Алекс Душебаев, стрелецот на решавашкиот погодок за Вардар во триумфот над Хамбург, е претставник на „црвено-црните“.

Идеален тим според ЕХФ:

Голман – Никлас Ландин (Рајн Некар Ловен)

Пикер – Роберт Гунарсон (ПСЖ)

Десно крило – Патрик Грецки (Рајн Некар Ловен)

Десен бек – Алекс Душебаев (Вардар)

Среден бек – Павел Атман (Металург)

Лев бек – Момир Илиќ (Веспрем)

Лево крило – Гудјон Валур Сигурдсон (Кил).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести