вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без струја неколку улици во повеќе скопски населби и села

Утре без струја ќе бидат дел од жителите на неколку скопски улици.

struja

Поврзани вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД , ги известува граѓаните  дека утре без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 08.30 до 11.30 часот, дел од корисниците од село Студеничани улици со бр.1 и 3. ( општина Студеничани )

во периодот од 08.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од  село Добри Дол и село Ракотинци ( општина Сопиште )

во периодот од 08.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од бул. АСНОМ број 58, 60 и 62 ( општина Аеродром )

во периодот од 09.00 до 16.00 часот, дел од корисниците од село Марино – ул. 532, ул. 527 и ул. 526 ( општина Илинден )

во периодот од 11.30 до 15.30 часот, дел од корисниците од ул. Франц Прешерн ( општина Ѓорче Петров)

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести