недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Британски дипломат се самоуби во Романија?

romania

Поврзани вести

Британски дипломат во Романија починал откако паднал од последниот кат на хотел во северниот град Баја Маре. Според романските медиуми, дипломатот извршил самоубиство, пренесува „АФП“.

Од британското Министерство за надворешни работи потврдија дека загинатиот бил член на дипломатскиот состав на британската амбасада во Романија, но одби да даде повеќе детали.

Според локалната полиција 46-годишниот маж е паднал од последниот кат на хотел во Баја Маре, откако оставил проштално писмо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести