петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Цените на угостителските услуги останаа исти како и во ноември

restoran

Поврзани вести

Индексот на цените на угостителските услуги во декември минатата година, во споредба со месец ноември, остана на исто ниво, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Индексот на цените на угостителските услуги во декември минатата година, во однос на истиот месец од претходната
година, е намален за 0,1 отсто.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари- декември  лани, во
однос на истиот период од претходната година, е зголемен за 1,1 отсто, додека во однос на декември 2012 година
е зголемен за 0,9 отсто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести