понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов затворен за сообраќај

Mitropolit-Teodosij-Gologanov

Поврзани вести

 

Градот Скопје ги известува граѓаните дека утре во периодот од осум до 10 часот јавното претпријатие „Улици и патишта“ ќе поставува семафорски портал на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, на пешачкиот премин кај Млечен ресторан. Поради тоа, во овој период, булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов на потегот од крстосницата со улицата Франклин Рузвелт до крстосницата со улицата Њуделхиска ќе биде затворен за сообраќај.

Автобусите на јавниот градски превоз коишто ги опслужуваат автобуските линии со броевите 4А и 5 ќе се движат по улицата Франклин Рузвелт, булеварот Партизански одреди и булеварот 8. Септември, и во двете насоки.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената привремена сообраќајна сигнализација на оваа делница.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести