четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 16

Дел од Чаир денеска без струја

Дел од корисниците од улиците „Алберт Станиќ“, „Војдан Чернодрински“ и „Рифат Бурџевиќ“ во општина Чаир денеска од 14:30 до 15 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

чаир

Поврзани вести

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во електро-мрежата од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Најчитани вести