сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Демпси 60 минути играл со скршен нос

DEMPSKI SKRSEN NOS

Последни вести

Репрезентативецот на САД, Клинт Демпси, кој го постигна првиот погодок на натпреварот против Гана, откри дека цели 60 минути играл со скршен нос.

Поранешниот фудбалер на Фулам и Тотенхем заработи незгоден удар во првото полувреме, но и покрај големата болка, искусниот играч за врска одбил да биде заменет.
“Голтав крв, но морав да играм за мојата репрезентација. Не можев нормално да дишам, трчав колку што можев, но дадов се до себе и во една таква ситуација. Се надевам дека се ќе биде во најдобар ред, дека ќе бидам 100% подготвен за дуелот против Португалија. Само да можам да дишам, другото не е важно”, изјави Демпси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести