среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска, сончево и топло

sunny-500

Поврзани вести

Ќе преовладува сончево време со сосема слаб ветер. Максимална температура околу 26°С се очекува во поголемиот дел од населените места низ земјава. Југот на повардарието очекува максимални 28°С.

Во Скопје се очекува пријатно и претежно сончево време. Минималната температура ќе се „спушти“ до 10°С. Дневниот максимум на температурата ќе достигне до 26°С.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести