недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Драма во Булачани: Ја врзал, ја малтретирал и и’ украл 11.500 евра

Крвава драма во скопското село Булачани. Гневен маж со нож нападнал жена , а потоа ја врзал во гаражата и со закани и’ одземал 11.500 евра.

noz

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера, околу осум часот утрината, разбојник влегол во домот на 52-годишниот С.С. во Булачани каде била сама неговата сопруга, 43-годишната Ј.С. Разбојникот  ја нападнал, а кога Ј.С. се обидела да му го одземе ножот, тој и ја расекол раката. Потоа, ја однел во гаражата каде ја врзал и продолжил физички да ја малтретира, барајќи од неа пари.

Додека таа била беспомошна тој ја пребарал куќата и одземал 11.500 евра .

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести