недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Еве по што се гледа дали сте имале секс

orgasm-th-20-7-2012

Поврзани вести

Добро проверете какви сте излегле од дома или некое друго место на кое сте воделе љубов, не сакате баш се да ви пишува на чело.

Румени образи
Сексот го забрзува крвотокот и поради тоа по водењето љубов сте црвени во лицето. Некој помалку, некој повеќе но сите имаат „црвен“ изглед.

Среќа, среќа, изглед
Чувството на задоволство и некое чудно расположение кое ги обзема луѓето по секс, а последица е зголемено лачење на хормонот на среќата.Ендрофинот прави да се чувствуваме како ништо да не може да ни го расипе денот.

Насмевка
Дури и на состанок тешко е да задржиме сериозен израз на лицето, ако денот започнал со оргазам. Насмевката ќе го краси лицето цел ден.

Материјални докази
Она што треба да се сокрие се изгужвана гардероба, размачкана шминка, флека. Добро проверете какви сте излегле надвор.

Одење во облаци
Оргазмот кај жените влијае на нивниот од, верувале или не. При одењето на улица, може да се заклучи кој има редовни оргазми, а кој не.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести