понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Камион и автомобил се судрија во Карпош, едно лице повредено

До несреќата дошло кога од засега непознати причини се судриле автомобил „опел“ со скопски регистарски таблички и камион на комуналната хигиена „дихачи“.

soobdeneska

Поврзани вести

Едно лице е повредено во сообраќајна незгода која се случила утринава во скопската населба Карпош 3.

Според првичните информации од скопската полиција, на раскрсницата од булеварот Илинден и улицата Бледски Договор околу 7.50 часот утринава се случила сообраќајна незгода.

До несреќата дошло кога од засега непознати причини се судриле автомобил „опел“ со скопски регистарски таблички и камион на комуналната хигиена „дихачи“.

soobrajka

Од судирот повредено е едно лице, возачот на камионот, 40-годишниот С.Х. кој е пренесен во градската општа болница „8-ми Септември“.

Од полиција велат дека  увидот е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести