петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Гоце Седлоски е новиот спортски директор во ФК Вардар

goce

Последни вести

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Гоце Седлоски се очекува да биде назначен за нов спортски директор на фудбалскиот клуб Вардар.

Според последните информации од таборот на „Црвено-црните“ поголемиот дел од условите за работа се договорени и Седлоски во најскоро време ќе биде промовиран на новата функција.

Гоце Седлоски го напушти тренерското столче во Хоризонт Турново и конкурираше за селекторската позиција на младинската репрезнетација на Македонија но откако таа функција барем привремено ја доби Саша Ќириќ, поранешниот стопер се одлучил да ја прифати понудата од амбициозниот скопски тим.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести