среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Хакиран сајтот на „Парламентскаја газета“

Како резултат на нападот, на страницата се појавиле информации од името на федералното собрание на Русија што не одговараат на реалноста.

download (3)

Поврзани вести

Интернет-страницата на официјалниот весник на рускиот парламент била цел на хакерски напад, јави ИТАР-ТАСС.

Како резултат на нападот, на страницата се појавиле информации од името на федералното собрание на Русија што не одговараат на реалноста.

Страницата на „Парламентскаја газета“ била хакирана вчера, околу 15 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести