петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Иванов ќе биде прогласен за почесен професор на универзитетот „Ломоносов“

Macedonia's President Gjorge Ivanov addresses the audience during the Eurasia Economic Summit in Istanbul

Поврзани вести

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска, во рамки на посета на Руската Федерација, ќе го посети московскиот државен универзитет „Ломоносов“.

Како што е најавено, на свечена церемонија на претседателот Иванов ќе му биде доделена титулата „Почесен професор на Универзитетот Ломоносов“.

На свеченоста македонскиот претседател ќе ги одликува со орден и медал за заслуги Евгениј Суханов, доктор  по правни науки, професор, заслужен научник на Руската Федерација, шеф на катедрата за граѓанско право во „Ломоносов“ и Елена Верижникова, доцент на Филолошкиот факултет на Московскиот државен универзитет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести