сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Клоца за Венгер, Мартинез нов менаџер на Арсенал

kloca za venger

Поврзани вести

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал потврди дека клупските челници ќе ја прекинат соработката со трофејниот француски стручњак, Арсен Венгер, доколку „топчиите” на крајот од актуелната сезона не стават крај на постот од осум години без освоен трофеј.

Освен дека Венгер ги одработува последните месеци како менаџер на Арсенал, истиот извор откри дека прв фаворит за престижната функција е актуелниот менаџер на Евертон, Роберто Мартинез.

Освен Мартинез, во игра за менаџерската функција е и актуелниот тренер на Ајакс, Франк де Бур, но многу поголема е веројатноста дека холандскиот стручњак за време на летниот преоден рок ќе биде именуван за нов тренер на каталонскиот гигант Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести