среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Крушевчанец бил во вонбрачна заедница со малолетничка

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Поврзани вести

Крушевчанец доби кривична бидејќи бил во вонбрачна заедница со малолетничка.

Малолетничката од с.Житоше отишла во домот на Н.А. со кого била во љубовна врска, со цел заедно да живеат, а истите да не бидат пронајдени се сместиле во куќа на роднина на Н.А. во с.Дебреште. Откако дознале дека полиција ги бара година доброволно се пријавиле во полициската станица „Ропотово“, а девојчето на 18.06.2014 година е предадено на нејзините родители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести