вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Ливерпул мора да изброи 40 мил. фунти за Бензема

LIVERPUL ZA BENZEMA

Поврзани вести

Вицешампионот на Англија, тимот на Ливерпул е на добар пат да најде замена за контроверзниот репрезентативец на Уругвај, Луис Суарез, кој пред неколку недели за 88 мил. евра беше продаден на каталонскиот гигант Барселона.

Изборот околу неговиот наследник паднал на францускиот интернационалец од редовите на актуелниот европски клупски шампион Реал (М), Карим Бензема.

Иако има статус на недопирлив на “Сантијаго Бернабеу”, брзоногиот напаѓач ќе добие зелено светло за преселба на “Енфилд” доколку официјалната понуда на “црвените” не биде помала од 40 мил. фунти.
Освен големото обештетување, челниците на Ливерпул ќе мораат на Бензема да му понудат најмалку 4-годишен договор и неделна плата од 200 илјади фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести