четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Македонец уплатил 7+ на Бразил – Германија

sportlife

Последни вести

Помеѓу сите оние кои среќата си ја бараат во прогнозирање на резултатите од натпревари на Муднијалот секако се издвојува анонимниот супер прогнозер кој одиграл 7+ (повеќе од 7 голови) на полуфиналниот натпревар помеѓу Германија и Бразил, пишува Вистина.мк.

Според тикетот се гледа дека само десет минути пред стартото на полуфиналниот натпревар овој играч уплатил 1000 денари на 7+, а неговата прогноза му донесе неверојатни 60 000 денари.

Едно е сигурно: додека една цела нација плачеше и преживуваше страотен кошмар овој љубител на спортското обложување си ги триеше рацете со секој постигнат гол.

Мундијалот во Бразил им донесе одлична заработувачка на спортските обложувалници со оглед дека оваа Светско првенство беше полно со изненадувања и пресврти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести