вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Пожар изби во една од куполите на Собранието

118740355

Поврзани вести

Мал пожар изби изутринава во една од куполите на Собранието на Реублика Македонија, каде се уште се извршуваат градежни работи.

Пожарот е саниран, а истиот избувнал кога при заварување на челичната конструкција искра паднала на термичката подна изолација. Веднаш е увидено, реагирано и санирано. Имало само чад бидејќи се работи за затворен простор.

Материјална штета не е направена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести