сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Масовна тепачка во ноќен клуб под Железничка станица

Повеќе лица од Скопје учествувале во тепачката, две се повредени

zeleznicka

Поврзани вести

Масовна тепачка се случила во раните утрински часови во ноќниот клуб „Тао“, кој што се наоѓа под Железничката станица во Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Во тепачката учествувале 34-годишниот Д.Ј. кој што се здобил со убодна рана, 24-годишниот В.К., три години помладиот Х.Н. и 26-годишниот А.Ѓ. сите од Скопје од една страна и 23-годишниот Б.Ш., кој се здобил со расекотина на глава од удар со шише и 28-годишниот Д.Т., двајцата од Скопје, од другата страна,.

Полицијата ги привела лицата, а по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести