среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Масовни апликации во Крим за добивање на руски пасоши

ruski pasos

Поврзани вести

Стотици руски пасоши се издадени во Крим, пренесе агенцијата „Интерфакс“, повикувајќи се на извор од правните органи на полуостровот.

„Во моментов има масовно поднесување на апликации за руски пасоши. Неколку стотици патни исправи се веќе издадени“, рекол изворот.

Според него системот за издавање на документи, што беше формирана во Крим, е многу посовршен од досега важечките.

Жителите на Крим, преку референдум што се одржа на 16 март одлучија да се присоединат со Руската Федерација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести